EWBL: Stíhacia jazda po katastrofálnom prvom polčase víťazstvo s Vilniusom nepriniesla

okt 30, 2021 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanským Čajkám nevyšiel vstup do novej sezóny Európskej basketbalovej ligy žien EWBL. Na úvodnom turnaji v Brne piešťanské basketbalistky nezvládli zápas proti litovskému celku Kibirkstis – MRU Vilnus, ktorému podľahli 47:51. Druhý zápas na turnaji odohrajú Čajky v nedeľu o 12:00 proti bieloruskému tímu Olimpia Grodno.

Basketbalistky z kúpeľného mesta mali katastrofálny vstup do zápasu, keď po v prvej štvrtine prehrávali 5:17 a v druhej časti dokonca mali až 22 bodové manko (8:30). Do polčasovej prestávky ešte dokázali znížiť na 17:33, no ani v útoku ani v obrane nehrali podľa predstáv.

Po zmene strán Čajky nastúpili s oveĺa väčším nasadením a svojou bojovnosťou dostali súperky pod tlak a pomaly žačali doťahovať skóre najmä zásluhou produktívnej kapitánky Tadić. No ani jej výborných 28 bodov nakoniec na zmenu stavu nestačilo a Čajky tak prehrali 47:51.

Piešťanské Čajky – Kibirkstis Vilnius 47:51 (5:17, 17:33, 37:43)

Piešťanské Čajky: Tadić 28 / 4 trojky, Rusiňáková 4, Hašková 4, Kozáková 3, Martišková 3 (Pirttinen 5, Želnyté, Vandlíková). Tréner: P. Jankovič.

Najviac bodov Vilnius: Droguet 15, Sakeviciute 11, Miknaite 9

TH: 10/7 – 17/8- Trojky: 6 – 1. Fauly: 20 – 15. Štvrtiny: 5:17, 12:16, 20:10, 10:8.