Čajky v Ružomberku prišli o neporazitelnosť

nov 21, 2021 | SPRAVY | 0 comments

Zápas medzi Ružomberkom a Piešťanmi bol v každom prípade zaujímavý, v prvom polčase to šlo výrazne lepšie domácim, v tom druhom zas hosťujúcim Čajkám, v závere teda bolo o čo hrať. Čajky však nedokázali zmazať náskok Ružomberka a prehrali tak prvýkrát v sezóne Niké EXZ 48:58. Čajky čaká už dnes ďalší zápas, keď o 16:00 hod privítajú na domácej palubovke UMB Banská Bystrica.

Niké Extraliga 2021/22 – 7. kolo

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 58:48 (47:22)

MBK Ružomberok:
 Turudič 16 /9 doskokov/, Stašová 9, Bura 8 /12 doskokov/, Praženicová 6, Havranová 5 (Grays 12, Buknová 2, Tarnachowicz 0), tréner: Juraj Suja.

Piešťanské Čajky:
Rušiňáková 9 /8 doskokov/, Tadič 8, Boothe  /10 doskokov/ a Hašková po 6, Pirttinen 2 (Martišková 13, Želnyté a Kozáková po 2, Vandlíková 0), tréner: Peter Jankovič.

TH:
 9/12 – 11/14. Trojky: 5/16 – 3/18. Fauly: 17 – 19. Štvrtiny: 27:16, 20:6, 2:14, 9:12. Rozhodovali:To­mašovič, Fuska, Bartoš.

Peter Jankovič, tréner Piešťanských Čajok: “Suverénny vstup Ružomberka do zápasu. Ukázali, prečo hrajú v tejto sezóne zatiaľ veľmi dobre, či už v extralige, alebo Eurocupe. Nevedeli sme na to zareagovať, boli sme zakríknutí. Myslím si však, že v druhom polčase sme ukázali niečo viac, teší ma aspoň to, že sme sa vrátili späť do hry a neprehrali sme obrovským rozdielom. Všetka česť dievčatám, že bojovali až do konca, ale, aj tak, spokojnosť tam nie je.”

Hneď v nedeľu sa Čajky predstavia na domácej palubovke Diplomat arény, keď už o 16:00 hod privítajú v dohrávanom stretnutí BK ŠK UMB Banská Bystrica, aktuálne posledný tím najvyššej ženskej súťaže. Stretnutie sa uskutoční v režime „Kompletne zaočkovaní“ s maximálnou možnou kapacitou 100 divákov. Predaj vstupeniek v hodnote 3 € bude prebiehať od 15:00 hod a pri vstupe do haly bude potrebné preukázať sa covid passom.