Čajky stratili takmer vyhratý zápas, Košičankám podľahli 74:75

jan 9, 2022 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanským basketbalistkám nevyšiel vstup do roka 2022. V prvom stretnutí nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien Čajky stratili takmer vyhratý zápas a na domácej palubovke prehrali s Young Angels Košice 74:75.

Piešťanské Čajky basketbalistky vo väčšine zápasu viedli, ešte 3:20 min pred koncom zápasu mali náskok 12 bodov a vyzeralo to, že si víťazstvo už nenechajú vziať. Opak sa však stal pravdou. Košičanky známe tým, že sa nevzdávajú začali využívať chyby domácich hráčok a postupne sa začali doťahovať až sekudnu pred koncom za stavu 74:72 premenila Bohušová trojku, ktorou vystrelila Košičankám víťazstvo.

Piešťanské Čajky – YOUNG ANGELS Košice 74:75 (36:28)

Piešťanské Čajky: Rusiňáková 19, Martišková 15, Booth 14 /9 doskokov/, Tadič 13 /9 asistencií/, Hašková 5 (Pirttinen 8, Vandlíkoá 0), tréner: Peter Jankovič.

Young Angels Košice:
 Higgins 27, Fluker 17 /10 doskokov/, Rodáková 10, Blanárová 4, Dulovičová 0 (Bohušová 12, Ošťádalová 3, Knappová a Mikovčáková po 1, Urbanová 0), tréner: Radko Dvorščák.

TH:
 15/19 – 17/21. Trojky: 7/20 – 4/17. Fauky: 21 – 19. Štvrtiny: 15:12, 21:16, 21:17, 17:30.
Rozhodovali: Fuska. Obertová, Uhrin.

Peter Jankovič, tréner Čajok: “Mrzí má táto prehra, pretože 37 minút sme išli podľa plánu, ako sme chceli. Maximálne nezvládnutá koncovka zápasu, asi sme si mysleli, že sa zápas už vyhrá sám. Opäť sa ukázalo, že basketbal sa hrá 40 minút. Ťažko k tomu niečo povedať, prehrali sme vyhratý zápas. Nezvládli sme to a strašne ma to mrzí. Musíme dať teraz hore hlavy a rýchlo sa z toho oklepať. Verím, že sa z toho odrazíme a naše výkony pôjdu hore.”