Čajky na Federálnom pohári len o tretie miesto

feb 5, 2022 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky neuspeli v semifinálovom stretnutí Federálneho pohára, keď prehrali so Sokolom Hradec Králové. V nedeľu 6. februára si o 14.30 h zahrajú s neúspešným z dvojice MBK Ružomberok – Young Angels Košice.

Úvodný semifinálový súboj sa začal opatrnejšie. Piešťany sa ujali mierneho vedenia, ale na hosťujúcej strane začala úradovať Čuperková. Hradec Králové otočil stav a nič na tom nezmenila ani bodová aktivita Tadičovej. Čajky prehrávali po prvej štvrtine 18:22. V druhej štvrtine si tentoraz Piešťany nedali pozor na Effangovú, Sokol sa dostal prvýkrát v zápase do výraznejšieho trháku. Domáce hráčky zareagovali, ale ich nápor mal len krátkodobé trvanie. Hradec Králové totiž opäť zvýšil náskok, do polčasu na 42:31.

Zmena neprišla žiaľ ani po prestávke, práve naopak, Sokol dokázal ešte výraznejšie odskočiť. Piešťanský tím sa snažila pozdvihnúť Martišková, ale dvojciferné manko sa nepodarilo výraznejšie zmeniť. Do záverečného úseku zápasu sa tak išlo za stavu 46:60. Posledná štvrtina zmenu diania, respektíve obrat v prospech Piešťan nepriniesla.

Federálny pohár – semifinále:

Piešťanské Čajky – Sokol Hradec Králové 61:80 (18:22, 13:20, 15:18, 15:20)

Čajky: Martišková 21, Tadičová 17, Boothová 10, Hašková 4, Rusiňáková 3 (Pirttinenová 6, Dovčíková, Kozáková a Vandlíková 0)

Hradec Králové: Effangová 24, Čuperková 17, Pokorná a Šotolová po 7, Fišerová 2 (Vojtíková 9, Dautovičová 6, Matušková 5, Bolardtová 3, Bartáčková a Vlčková 0)

TH: 25/19 – 17/14, Fauly: 20 – 24, Trojky: 6 – 12, Rozhodovali: Margala, Izák (obaja SR), Karabínová (ČR)