Čajky zdolali Ružomberok a oslavujú bronz, Federálny pohár putuje do Hradca Králové

feb 6, 2022 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky uspeli v zápase o tretiu priečku Federálneho pohára 2021/2022, keď zdolali MBK Ružomberok 65:58 a stali sa tak prvými medailistkami premiérového ročníka. Federálny pohár vyvrcholí finálovým zápasom o 17:00 medzi Young Angels Košice a Sokol Hradec Králové.

Súboj ligových konkurentov začal zostra, dlho sa držal vyrovnaný stav. Bol to aj strelecký duel Martiškovej s Turudičovou. Čajky mali dobrý záver prvej štvrtiny, 4 bodmi v rade sa dostali do vedenia 18:14. V druhej časti hrozila piešťanskej defenzíve Motleyová, ale na domácej strane odpovedala Rusiňáková. Piešťany si udržiavali tesný odstup od súpera, v závere prvého polčasu im pomohla 8-bodová šnúra, ktorou upravovali na polčasový 35:27.

Čajky pokračovali v dobrom výkone aj po prestávke, svoje vedenie dokázali zvyšovať. Domácou líderkou bola v tejto fáze Tadičová, necelé dve minúty pred koncom tretej štvrtiny poslala svoj tím do 11-bodového vedenia. Do poslednej časti sa išlo za stavu 53:42. V záverečnej štvrtine Ružomberok zatlačil na Čajky, manko stiahol aj na 6 bodov, respektíve tiež 4 body. Zverenkyne Petra Jankoviča sa však tlaku nezľakli, koncovku zvládli a mohli oslavovať zisk bronzu.

Federálny Pohár Žien 2021/22 – o 3. priečku

Piešťanské Čajky (SVK) – MBK Ružomberok (SVK) 65:58 (35:27)

Piešťanské Čajky:
 Martišková 20, Tadič 15, Rusiňáková 9, Boothe 7 /8 doskokov/, Hašková 6 (Vandlíková a Pirttinen po 3, Kozáková 2), tréner: Peter Jankovič.

MBK Ružomberok:
 Grays a Bura po 10, Praženicová 7 /10 doskokov/, Buknová a Stašová po 2 (Motley 15, Havranová 6, Turudič 4, Pavič 2), tréner: Juraj Suja.
TH: 17/20 – 17/22. Trojky: 6/23 – 3/17. Fauly: 22 – 20. 5 faulov: Martišková – Stašová, Pavič. Štvrtiny: 18:14, 17:13, 18:15, 12:16. Rozhodovali: Doušek, Bara, Scholzová.

Peter Jankovič, tréner Piešťanských Čajok: “Gratulujem dievčatám k víťazstvu, za dnešný výkon si zaslúžili zvíťaziť. Mali sme dobrý vstup do zápasu, hrali sme koncentrovane v obrane a dokázali sme takto hrať počas celého zápasu. Sme radi, že máme z premiérového ročníka Federálneho pohára medailu, čo bolo našim cieľom.”

Víťazom historicky prvého Federálneho pohára sa stali basketbalistky Sokola Hradec Králové.

Sokol Hradec Králové – Young Angels Košice 83:68 (38:41)

zostava a body:

Hradec Králové: Šotolová 18, Čuperková 9, Fišerová 8, Pokorná 7, Effangová 6 (Matušková 13, Bolardtová 9, Dautovičová 7, Vlčková a Vojtíková po 3, Bartáčková 0)

Košice: Flukerová 29, Higginsová 20, Gilesová 12, Kristlová 4, Urbanová 0 (Plavnická 3, Mikovčáková, Spišiaková a Szmereková 0)

TH: 15/9 – 25/19, fauly: 20 – 18, trojky: 6 – 3, rozhodovali: Peterková (ČR), Obertová (ŠR), Karabínová (ČR), štvrtiny: 13:20, 25:11, 30:11, 15:16, 100 divákov.