Výborný vstup do semifinálovej série. Čajky zdolali Košice 93:68!

mar 26, 2022 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky zvládli vstup do semifinálovej série Niké extraligy žien, Young Angels Košice zdolali na domácej palubovke jasne 93:68 a získali prvý bod v sérii. Ďalšie stretnutie je na programe v stredu 30. marca o 19.00 h v Košiciach.

Piešťany odštartovali semifinálovú sériu s Košicami vynikajúcim spôsobom, od úvodu si dobre posúvali loptu a opierali sa aj o vysokú úspešnosť streľby. Rýchlo sa ujali vedenia 11:2, keď zaznamenali 9 bodov za sebou. Celkovo hrali vynikajúco na oboch stranách palubovky, v 6. minúte vyhrávali 17:7. Vynikajúcu prvú štvrtinu zakončila trojbodovou akciou Tadičová, upravovala ňou na 26:12. Aj druhá 10-minútovka sa niesla v podobnom duchu, Čajky hrali kolektívne a už v tejto časti sa zapísali do streleckej listiny všetky hráčky, ktoré sa dostali na palubovku. Čo bolo však najdôležitejšie, domácim basketbalistkám sa podarilo úspešne otupiť košické ofenzívne zbrane. Naďalej si tak mohli budovať vedenie, do polčasu narástlo na 19 bodov – 54:33.

Kým prvý polčas začal vynikajúco, tak ten druhý nezačal ani zďaleka ideálne. Zbytočné chyby nakopli Košičanky k bodovému úseku 15:3 a stiahnutiu vedenia na jednociferný rozdiel. Čajky sa ale nenechali vyviesť z miery, Martišková a Jamesová zavelili k návratu do starých koľají, čo sa napokon aj podarilo. Piešťany opätovne nadobudli komfortný náskok, do poslednej časti išli za stavu 68:54. V záverečnej štvrtine urobili domáce hneď v úvode rozhodujúci krok za prvým bodom v semifinálovej sérii, dôležitým článkom bola v tejto fáze Kozáková. Záver sa už zmenil na exhibíciu Čajok, s ľahkosťou dominovali na palubovke. To sa ukázalo aj na konečnom skóre – 93:68.

Niké extraliga žien – 1. zápas semifinále:

Piešťanské Čajky – Young Angels Košice 93:68 (26:14, 28:19, 14:21, 25:14)

Čajky: Martišková 20, Jamesová 17, Boothová 16, Tadičová 11, Hašková 8 (Kozáková 10, Andělová a Vandlíková po 4, Moravčíková 3, Dovčíková 0)

Košice: Jewett-Gilesová 24, Blanárová 11, Higginsová 10, Flukerová 6, Urbanová 2 (Dulovičová 7, Ošťádalová 4, Bohušová 3, Kristlová 1, Knappová, Mikovčáková a Rodáková 0)

TH: 24/21 – 14/11, Fauly: 16 – 18, Trojky: 6 – 5, Rozhodovali: Ženiš, Turčin, Stopka

/stav série – 1:0/

Povedali po zápase:

Peter Jankovič, tréner Piešťan: „Konečný rozdiel nič neznamená, stále je to len 1:0. Som rád, že sme to zvládli. Zápas bol po mentálnej stránke veľmi náročný, ale baby ukázali veľké srdce a bojovnosť. Hlavne prvý polčas bol z našej strany útočne veľmi dobrý, tiež v obrane, ale tam to nebolo úplne tak, ako sme si predstavovali. Vedieme, to sme chceli. Treba si oddýchnuť a pripraviť sa na stredu.“

Vanda Kozáková, hráčka Piešťan: „Som veľmi šťastná, že sa nám podarilo splniť cieľ, ktorým bolo vyhrať. Myslím si, že sme nečakali, že to bude až takým rozdielom, ale stanovili sme si jasné pokyny, ktoré sme dodržiavali, až na nejaké výpadky. Stále sme sa však dokázali vrátiť k tomu, čo sme si určili. V závere to vyšlo perfektne.“

Denisa Blanárová, hráč Košíc: „Mali sme lepšie, aj slabšie chvíle. Trochu sme pohoreli v obrane, dostávali sme veľa bodov z rýchlych protiútokov. Neodstupovali sme zo slabej strany, dosť nám to komplikovalo, čo je vidieť aj na konečnom stave. V útoku sme trochu na začiatku zaspali.“

Rozpis zápasov semifinálovej série play-off:
30.03.2022 YOUNG ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 19:00 hod.
02.04.2022 22. Piešťanské Čajky – YOUNG ANGELS Košice 18:00 hod.
06.04.2022 YOUNG ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 19:00 hod. / prípadný 4. zápas
09.04.2022 Piešťanské Čajky – YOUNG ANGELS Košice 18:00 hod. / prípadný 5. zápas