Piešťany zvládli reprízu finále s Ružomberkom

okt 12, 2022 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky uspeli v televíznom zápase, ktorý bol dohrávkou 2. kola Niké extraligy žien. V repríze finále zvíťazili doma nad Ružomberkom. Ich ligový program pokračuje už najbližšiu sobotu na palubovke Young Angels Košice (19.00 h).

Finálová repríza sa začala podľa očakávania, Ružomberok s nízkou zostavou pálil hlavne tri body a Piešťany využívali priestor pod košom. Čajky museli v úvodných minútach doťahovať, hra súperiek im evidentne moc nevyhovovala. Napokon však pritlačili v obrane, hosťujúce hráčky donútili ku chýbam a z protiútokov im zaznamenali 6-bodovú šnúru, ktorá im pomohla. Nie však nadlho, pretože Ružomberok hral bez rešpektu a s postupne zvyšujúcim tempom dokázal aj vyhrať prvú štvrtinu – 21:20. Druhá 10-minútovka nebola práve ofenzívnym predstavením, za prvé tri minúty padol len jeden kôš. Čajky stále striedali lepšie momenty s horšími, nevedeli sa bodovo odtrhnúť. Práve naopak, „Ruža“ sa opäť ujala mierneho vedenia. Pomohla až koncovka, v ktorej 4 body Jamesovej prihrali domácim stav 37:34 po prvom polčase.

Aj po prestávke pokračovala z oboch strán totožná hra, Piešťany mali o čosi navrch, ale Ružomberok sa neustále držal na dostrel. Domáci tím sa mohol oprieť o mimoriadne produktívnu Jamesovú, ktorá držala Čajky vo vedení. K nej sa neskôr pridala Martišková a majster si mohol tvoriť konečne trhák. V tretej štvrtine začali Piešťany razom dominovať, úspešne nepustili súpera k jeho hre. Výsledkom bolo 17-bodové vedenie – 57:40, pred poslednou periódou. Získaný náskok Čajkám evidentne pomohol, Ružomberku sa už nepodarilo zdramatizovať dianie. V koncovke si na radosť domáceho publika mohli zahrať aj mladé hráčky na súpiske Čajok.

Niké extraliga žien – 2. kolo:

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 75:53 (20:21, 17:13, 20:6, 18:13)

Čajky: Jamesová 22, Jurčenková 13, Andělová 9, Mandičová 6, Kraislová 0 (Martišková 13, Vandlíková 7, Taušová 5, Moravčíková 0)

Ružomberok: Buknová 27, Andělová 8, Hadačová a Havranová po 4, Urbanová 0 (Uramová 6, Jarošová 4, Dovčíková a Holubová 0)

TH: 23/17 – 8/4, Fauly: 18 – 21, Trojky: 4 – 9, Rozhodovali: Margala, Obertová, Kurpaš

Povedali po zápase:

Peter Jankovič, tréner Čajok: „V prvom polčase to bolo z našej strany veľké trápenie. Nezodpovedný prístup, bez energie a pravdepodobne to niekde v podvedomí bolo aj podcenené, čo sa nám nevyplatilo. Ružomberok hral veľmi dobre, agresívne a my sme mali problém presadiť sa cez nich, hlavne v prvom polčase. Cez polčas sme si to vysvetlili a zdá sa, že to padlo na úrodnú pôdu. Dievčatá v pravej chvíli zabrali a myslím si, že v druhom polčase sme už dominovali a zápas sme si už odkontrolovali. Nastúpili sme s úplne inou energiou v obrane a v útoku, hrali sme rozumnejšie, využívali sme to, čo sú naše silné stránky. Gratulujem dievčatám k víťazstvu, chcem poďakovať Ružomberku za predvedený výkon. Odviedli dobrú robotu. Som rád za toto víťazstvo.“