Gorzów nad sily Piešťan aj v druhom eurocupovom meraní síl

nov 16, 2022 | SPRAVY | 0 comments

Basketbalistky Piešťanských Čajok nevyužili možnosť ísť na čelo C-skupiny Európskeho pohára (Eurocup), v priamom súboji o prvú priečku prehrali na palubovke poľského InvestInTheWest Enea Gorzów 56:71. V rámci tejto súťaže ich teraz čaká prestávka, najbližší duel je na programe 7. decembra o 18.00 h, kedy privítajú v slovenskom súboji doma Sláviu Banská Bystrica.

Prvá štvrtina súboja o prvé miesto v C-skupine Eurocupu priniesla dva odlišné tímové výkony. Domácemu družstvu to od úvodu padalo, najmä skrz Smithovú a Allenovú si už v 5. minúte vytvoril Gorzów dvojciferný náskok – 14:4. Piešťany sa herne a najmä strelecky trápili, ich efektivita v útoku a činnosť v defenzíve nebola ideálna. Dokonca v 8. minúte bolo manko takmer 20-bodové – 6:25, keď poľský tím v priebehu zopár minút predviedol dve výrazné bodové šnúry. V koncovke tejto časti sa Čajky trochu otriasli, keď skóre skorigovali na 14:29. Druhá 10-minútovka už bola úplne o niečom inom, v tejto fáze dominoval slovenský tím. Kolektívnym výkonom sa pustil do sťahovania manka, 9-bodovou šnúrou strelecky umlčal domácich na takmer 6 minút. Za obratom zavelila na hosťujúcej strane najmä Jamesová s Martiškovou, ale Gorzów sa v správnej chvíli zobudil. Padlo mu niekoľko striel, vďaka ktorým si držal potrebný odstup. Posledná slovo v prvom polčase mala napokon Martišková, z piešťanského pohľadu upravovala na 34:43.

Na začiatku tretej štvrtiny žiaden z tímov bodovo nedominoval, celkovo skóre pribúdalo oveľa pomalším tempom. Kľúčové bolo, že sa opäť zasekla ofenzívna produkcia Čajok, čo na domácej strane naplno využila dvojička Allenová so Smithovou. Ich bodovým prínosom sa Gorzów opätovne dostal do komfortného vedenia, ktoré sa v tomto prípade už ukázalo ako rozhodujúce. Pred poslednou časťou totiž Piešťany prehrávali 41:56. Čajky nevzdávali boj o víťazstvo v záverečnej štvrtine, ale poľský tím dlho nepripúšťal žiaden výraznejší nápor. Nádej predsa len prišla, Mujovičová necelých 5 minút pred koncom upravovala na 52:60 z pohľadu hostí. Gorzów okamžite na to skóroval niekoľko bojov, čím definitívne zlomil zápas na svoju stranu.

Európsky pohár – C-skupina:

InvestInTheWest Enea Gorzów – Piešťanské Čajky 71:56 (29:14, 14:20, 13:7, 15:15)

Najviac bodov Gorzówu: Smithová 23, Allenová 17, Senyureková 14

Čajky: Mujovičová 16, Jamesová 14, Andělová 6, Jurčenková 4, Mandičová 2 (Martišková 12, Moravčíková 2, Taušová a Vandlíková 0)

TH: 19/15 – 18/11, Fauly: 17 – 22, Trojky: 6 – 5, Rozhodovali: Suslov (Est.), Müller (Nem.), Hodžič (Bos. a Herc.)

Povedali po zápase:

Peter Jankovič, tréner Piešťan: „Nevyšiel nám hlavne začiatok zápasu, kým sme sa rozkukali, čo sa deje, tak sme prehrávali o 15 bodov a proti tak silnému tímu, je veľmi ťažké vrátiť sa. Ako som povedal po domácom zápase s Gorzówom, že sme hrali na hranici svojich možností, tak teraz sa nám to nepodarilo zopakovať. Párkrát sme sa vrátili späť do hry, dokonca sme stiahli na 4 body, ale stále nejakou nedisciplinovanosťou a poľavením, sme domácim opäť dovolili vzdialiť sa na bezpečný rozdiel a stále si to kontrolovali. Druhý polčas sme chceli začať inak, tiež nám to nevyšlo. Aj tak sme sa dostali 5 minút pred koncom na 8-bodový rozdiel, čo bolo stále hrateľné. Takou ľahkovážnosťou sme dostali rýchlych 5 bodov a myslím si, že tam nás to zlomilo. Sklonili sme hlavy a nevedeli sme sa vrátiť späť. Mali sme problém v útoku, nevedeli sme sa dostať do našej hry a k ľahkým bodom. Keď sme mali problém v útoku, tak sme na to začali kopiť chyby v obrane. Mrzí ma to, ale toto je asi reálny obraz kvality týchto dvoch tímov. Myslím si, že sme si aj tak hanbu neurobili, pretože sme tu neprehrali obrovským rozdielom. Ideme ďalej, nič sa nedeje. Vedeli sme, čo nás čaká a neminie. Chcel by som sa poďakovať fanúšikom, ktorí pricestovali za nami do Gorzówa a chceli nás podporiť. Patrí im obrovská vďaka.“

Anna Jurčenková, hráčka Piešťan: „Pripravovali sme sa na to, že si musíme dať pozor na ich protiútok, ale urobili sme veľké množstvo chýb a dostali sme veľmi veľa ľahkých košov. Potom prišli aj hlúpe fauly, mali z toho ľahké pozície na trestných hodoch. V útoku sme nemali takú úspešnosť, ako doma. Dlho sme sa nevedeli držať, nemali sme vždy dobré rozhodnutia. Gorzów je doma silný a ukázal to.“

Ďalší výsledok C-skupiny:

Slávia Banská Bystrica – Galatasaray Cagdas Factoring Istanbul 70:81 (39:47)

Najviac bodov: Allenová 17, Deurová a Janštová po 11 – Nacickaitėová 27, Jurjanová 15, Coatesová 14

Tabuľka C-skupiny:

  1. Górzow 4 4 0 305:247 8
  2. Piešťany 4 2 2 280:255 6
  3. Galatasaray 4 2 2 309:271 6
  4. B. Bystrica 4 0 4 225:346 4

Foto: fiba.basketball