Piešťany to v Košiciach zvládli, v Niké EXZ získali 13. výhru

dec 21, 2022 | SPRAVY | 0 comments

Aj bez ‘KJ‘ Jamesovej nemali Piešťanské Čajky problémy s CBK Košice. V 13. kole natiahli svoju víťaznú sériu v Niké EXZ úspechom nad nováčikom.

Piešťany neponechali nič na náhodu a od úvodu diktovali tempo zápasu. Do diania v Košiciach nastúpili 13 bodmi v rade, prvé body Košiciam dovolili v 3. minúte. Následne prišla ďalšia šnúra, tentoraz 10-bodová. K tomu sa pridal ideálny záver prvej štvrtiny, Kraislovej trojka s klaksónom priniesla stav 29:6 z pohľadu Čajok. Podobný scenár pokračoval aj v druhej časti, aj keď ofenzívne to už nebola taká kanonáda. To však nič nemenilo na tom, že aj lavičkové hráčky pomáhali zvyšovať bodový rozdiel. Ten sa do polčasu zastavil na 37 bodoch, Piešťany viedli 52:15.

Po prestávke si to Čajky kontrolovali, čo znamenalo, že Košice nepúšťali do žiadneho tlaku. Náskok sa kontinuálne navyšoval, dostal sa cez 40-bodovú hranicu. Pred poslednými 10 minútami to vyzeralo ako bezproblémová záležitosť, Piešťany vyhrávali 72:25. Záverečná štvrtina sa už v pokoji dohrávala, 100-bodovú hranicu sa tentoraz nepodarilo prekonať, ale 13. ligové víťazstvo za sebou sa podarilo zapísať.

Niké EXZ – 13. kolo:

CBK Košice – Piešťanské Čajky 35:94 (6:29, 9:23, 10:20, 10:22)

Košice: Kašperanová 19, Krištofová a Lukačiková po 2, Liašenková a Tomajková 0 (Mrázová 6, Škvareková 4, Sunitrová 2, Drimáková, Šoltésová a Zahomacká 0)

Čajky: Jurčenková 16, Mujovičová 14, Martišková 11, Andělová 10, Mandičová 2 (Moravčíková 13, Chovaníková a Kraislová po 8, Taušová 6, Rusiňáková 4, Valová 2)

TH: 4/2 – 9/4, Fauly: 7 – 11, Trojky: 5 – 10, Rozhodovali: Šarišský, Fanfara, Begáni