Čajky zvládli bez problémov dohrávku v Šamoríne

feb 21, 2023 | SPRAVY | 0 comments

Dohrávaný a odložený duel 4. kola nadstavby o 1. – 4. miesto Niké extraligy žien, bol pre Piešťanské Čajky jednoznačnou záležitosťou. Výhrou v Šamoríne potvrdili svoju neporaziteľnosť na domácej scéne.

Piešťany sa nenechali rozladiť odlišným hracím dňom a dohrávku 4. kola odštartovali celkom suverénne. Pod košom dominovala Jurčenková a veľmi rýchlo viedli 10:2. Šamorín navyše odstavili ofenzívne na 4 minúty, sami pritom efektívne využívali protiútoky a vedenie bolo rýchlo dvojciferné. 11-bodová šnúra priniesla po prvej štvrtine vedenie 23:11. Čajky ešte výraznejšie pridali v druhej 10-minútovke, dokumentuje to najmä nástup v podobe herného úseku 19:1. Každá hráčka potiahla v určitej chvíli a už v tejto štvrtine sa do bodovej listiny zapísala takmer každá z piešťanskej súpisky. Domáci Šamorín sa herne rozsypal, úradujúci majster postupne dostal svoj náskok cez 20, 30 a napokon aj 40-bodovú hranicu. Piešťany si išli suverénne za ďalšou výhrou, prvý polčas vyhral 57:14.

Druhý polčas sa rozbiehal trochu pomalšie, ale piešťanské basketbalistky si bezpečne kontrolovali všetko, čo sa deje na palubovke. Opätovne zabrali v obrane, v útoku ľahko skórovali a ďalším silným bodovým úsekom – 19:3, ešte výraznejšie odskočili domácemu Šamorínu. Vedenie sa dostalo až na 62 bodov, keď Rusiňáková úspešnou strelou s klaksónom upravovala na 85:23 po troch štvrtinách. Ani vysoký a pohodlný náskok nič nezmenil na prístupe Čajok, do poslednej 10-minútovky vstúpili 7 bodmi v rade. O povestnú „stovku“ sa postarala Andělová, vedenie šampióna už bolo viac ako 70-bodové. Čajky napokon zaznamenali jedno z najvyšších víťazstiev v aktuálnom ročníku, Šamorín zdolali 112:34.