Piešťany zvládli vstup do play off, „sovičkám“ nadelili 116 bodov

mar 15, 2023 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky odštartovali štvrťfinálovú sériu play off Niké EXZ víťazne, doma triumfovali nad BK ŠK UMB Banská Bystrica 116:50 a v sérii sa ujali vedenia 1:0 na zápasy. Už v sobotu môžu spečatiť svoj postup do bojov o medaily.

Piešťany sa rýchlo otriasli z Federálneho pohára a do play off s Banskou Bystricou vstúpili 9-bodovou šnúrou. Súpera pustili k prvým bodom po 150 sekundách a celkovo si v prvej štvrtine umne rozložili nielen body, ale aj minutáž. K vybudovaniu potrebného vedenia si pomohli ďalšou 10-bodovou šnúrou a prvú štvrtinu vyhrali napokon dominantne 30:6. Podobne sa darilo aj v druhej časti, aj keď v tomto prípade dovolili „sovičkám“ o čosi viac bodov. V ofenzíve to Čajkám bez väčších starostí klapalo, čoho dôkazom aj dobrá bilancia v úspešnosti streľby. Úradujúci šampión to mal doma pod kontrolou, prvý polčas vyhral 60:19.

Ani po prestávke si nedovolili Piešťany poľaviť zo svojej hry, v tomto prípade z toho bol 9-bodový úsek a už v polovici tretej štvrtiny vedenie o 50 bodov. Domáci tréner tak mohol kontrolovať minutáž kľúčových opôr a zároveň dávať príležitosť aj väčšiu príležitosť hráčkam z lavičky. Do poslednej 10-minútovky sa išlo za stavu 86:33. Nič sa nezmenilo ani v štvrtej štvrtine, Čajky ju otvorili 13:2 a fanúšikov potešili aj prekonaním 100-bodovej hranice. Úspešnou strelkyňou sa v tomto prípade stala Mujovičová. Koncovka sa mohla dohrávať v bezproblémovom duchu, do streleckej listiny sa zapísala aj Valová, čiže na víťaznom vstupe do play off mala podiel každá piešťanská hráčka, čo mohla zasiahnuť do zápasu.

Niké EXZ – 1. zápas štvrťfinále play off:

Piešťanské Čajky – BK ŠK UMB Banská Bystrica 116:50 (30:6, 30:13, 26:14, 30:17)

Čajky: Andělová 19, Jamesová a Mandičová po 14, Jurčenková 12, Mujovičová 7 (Martišková 27, Chovaníková 14, Kraislová 7, Valová 2)

Banská Bystrica: Kaľjužná 20, Turčanová 6, Háberová 5, Mrváňová a Piperková po 2 (Šimčíková 6, Luptáková 5, Benková a Cvoligová po 2, Heliová 0)

TH: 21/14 – 8/6, Fauly: 13 – 15, Trojky: 10 – 4, Rozhodovali: Bartoš, Hudec, Fáber