Štvrťfinálová séria so „sovičkami“ ukončená v najkratšom možnom čase

mar 18, 2023 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky postúpili bez problémov do semifinále Niké extraligy žien a opäť po roku si zahrajú o medaily. Sériu s BK ŠK UMB Banská Bystrica ukončili v najkratšom možnom čase, na palubovke „sovičiek“ zvíťazili 100:35. Semifinálovým súperom Piešťanských Čajok budú Young Angels Košice a séria odštartuje v sobotu 25. marca o 18:00 v Diplomat aréne.

Prvé minúty druhého štvrťfinálového zápasu neboli od Piešťan také silné, ako tomu bolo doma. Obrane Čajok robila v úvode starosti Háberová, ale následne sa hráčky z kúpeľného mesta nadýchli k 14-bodovej šnúre (z 8:6 na 22:6), čím sa odpútali od svojho súpera. Pomohlo tiež rovnomerné rozloženie bodov medzi viaceré basketbalistky, aj preto Piešťany vyhrali úvodnú štvrtinu 25:9. Do druhej časti vstúpili Čajky 5 bodmi v rade a od prvej bodovej šnúry v zápase zapli na vyšší level. „Sovičkám“ sa razom oveľa ťažšie skórovalo, preto piešťanské vedenie s ľahkosťou preskočilo 20-bodovú, neskôr aj 30-bodovú hranicu. Dôkazom tohto faktu je, že 20 bodmi v rade upravovali na 57:14 zo svojho pohľadu. Veľmi potešujúcim faktom bolo, že už v prvom polčase sa presadili všetky Čajky na zápasovej súpiske a prvý polčas skončil výsledkom 59:16.

Piešťany po prestávke nepoľavili a neuspokojili sa s komfortným náskokom, tretiu štvrtinu odštartovali 12:2. Celkovo sa mohla kontrolovať minutáž hráčok základnej päťky, oveľa väčší priestor dostala lavička a aj tá sa odvďačila dobrým výkonom na oboch stranách palubovky. Ukázalo sa to aj na skóre pred poslednými 10 minútami – 79:24. Štvrtú štvrtinu Čajky bezpečne kontrolovali, ani v tomto prípade neumožnili Banskej Bystrici nejaké ľahké body, respektíve nápor. V závere sa opäť podarilo prekonať 100-bodovú hranicu, v tomto zápase sa o to postarala Chovaníková. Piešťany tak zvládli štvrťfinálovú sériu so „sovičkami“ bez akýchkoľvek starostí.

Niké EXZ – 2. zápas štvrťfinále play off:

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 35:100 (9:25, 7:34, 8:20, 11:21)

Banská Bystrica: Ďurjaková 12, Háberová 10, Kaljužná 6, Piperková 2, Mrváňová 0 (Luptáková 3, Šimčíková 2, Heliová a Turčanová 0)

Čajky: Jamesová 17, Andělová a Mandičová po 10, Jurčenková 8, Mujovičová 6 (Martišková 16, Chovaníková 12, Kraislová 10, Moravčíková 7, Valová 4)

TH: 4/2– 15/13, Fauly: 17 – 13, Trojky: 3 – 13, Rozhodovali: Sirocký, Donovalová, Višniarová

/konečný stav série – 0:2, Piešťanské Čajky postúpili do semifinále/