Boj o medaily začína! Čajky začínajú doma semifinálovú sériu s Košicami

mar 24, 2023 | SPRAVY | 0 comments

V sobotu 25. marca o 18.00 h začína pre Piešťanské Čajky boj o medaily v Niké extralige žien. Po zvládnutí štvrťfinálovej série s BK ŠK UMB Banská Bystrica, štartujú opäť po roku semifinálové súboje s Young Angels Košice.

Ako v majstrovskej sezóne, tak aj teraz sa v rovnakej fáze sezóny 2022/2023 stretnú Piešťany s Košicami. Z pohľadu Čajok je ambícia jasná, zostať na domácej scéne neporaziteľné a pokračovať v ťažení za obhajobou. Štvrťfinále so „sovičkami“ zvládli podľa očakávania v najkratšom možnom čase. „Dá sa povedať, že celý týždeň po Federálnom pohári sme mali regeneračný a v týchto dňoch sme sa vrátili do bežného mikrocyklu aj s plnými tréningami. Myslím si, že všetci sme v očakávaní a tešíme sa na semifinálové súboje. Košice sú mladým tímom, ktorý vie hrať basketbal. V žiadnom prípade to nemôžeme podceniť a čakať, že víťazstvo príde samo. Musíme byť pripravení a ísť do prvého zápasu s maximálnou koncentráciou a plní energie,“ prezradil pred začiatkom série tréner Peter Jankovič.

Košice sa po dlhom období neprebojovali v Niké EXZ do hornej nadstavbovej skupiny, keď v základnej časti obsadili 5. miesto. V dolnej štvorici potvrdili, že sú najlepším tímom s bilanciou 12 výhier a žiadnej prehry. Túto formu si následne preniesli aj do štvrťfinále, v ktorom celkom jasne predčili Šamorín – 64:52 a 86:59. „Prekvapiť ma to neprekvapilo, aj keď som si nemyslel, že prejdú až tak hladko. Ale treba športovo uznať, že zaslúžene postúpili,“ vyjadril sa Jankovič.

Jeho hráčky zvládli doterajšie duely v základnej časti s prehľadom (95:46 a 88:24). „Myslím si, že budú tvrdo bojovať, aby nás zdolali. My urobíme všetko, aby sme uspeli a postúpili ďalej. Ak budeme hrať agresívne v obrane, tak v útoku nám to pôjde ľahšie a uspejeme. Samozrejme, je motiváciou pokračovať vo víťaznej sérii. Bolo by to pekné zakončiť sezónu bez jedinej prehry,“ myslí si Ana Mandičová.

  • Facebook

„Piešťany majú neskutočnú silu a pre nás to bude dobrá príprava na sériu o bronz. V tomto sme, realistami, no ani semifinále nepôjdeme odohrať len tak. S takou hrou sme sa v dolnej skupine nestretli, ale vieme, čo nás čaká,“ zamyslel sa Radko Dvorščák pre portál basket.sk.

Do semifinálových bojov sa podstatne zlepšil aj zdravotný stav piešťanského tímu, ešte počas štvrťfinále sa vrátila Alica Moravčíková a k návratu sa už blíži aj Tereza Vandlíková. Obrana Čajok si musí dávať hlavne na jedinú legionárku v košickom tíme Deijah Blanksovú, s priemerom takmer 20 bodov na zápas suverénne najlepšou strelkyňou družstva. „Príchodom legionárky sa samozrejme kvalita zdvihla a tak, ako som spomenul na začiatku, netreba podceniť žiadnu situáciu. Nemyslím si, že tím Young Angels Košice je len o legionárke. Je to mladý a behavý tím, takže musíme byť pripravení na každú situáciu,“ dodáva Jankovič.

Semifinálová séria Piešťanských Čajok s Young Angels Košice odštartuje prvým zápasom v sobotu 25. marca o 18.00 h. Pokladne Diplomat arény sa už tradične otvárajú hodinu pred začiatkom stretnutia. Vstupné na semifinále je 7€. Kto má záujem sledovať štatistiky, tak ich nájde na tomto odkaze.

Semifinále play off Niké EXZ sa hrá už na tri víťazné zápasy, séria sa v stredu 29. marca presunie do Košíc, hrať sa bude o 19.30 h. Tretí zápas je na programe v sobotu 1. apríla o 18.00 h v Diplomat aréne, prípadný duel č. 4 sa uskutoční v stredu 5. apríla, respektíve zápas č. 5 je na programe v sobotu 8. apríla o 18.00 h. Druhú semifinálovú dvojicu tvorí MBK Ružomberok a Slávia Banská Bystrica.  

  • Facebook

Program semifinálovej série Piešťanské Čajky – Young Angels Košice (hrá sa na 3 víťazné zápasy):

25, marca o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Young Angels Košice

29. marca o 19.30 h: Young Angels Košice – Piešťanské Čajky

1. apríla o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Young Angels Košice

prípadný 4. zápas, 5. apríla: Young Angels Košice – Piešťanské Čajky

prípadný 5. zápas, 8. apríla o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Young Angels Košice

Foto: Ladislav Duračka