Pred Čajkami stoja nové výzvy a ambície! Kapitánka Jurčenková: Budeme bojovať od začiatku do konca

sep 21, 2023 | SPRAVY | 0 comments

Pred basketbalistkami Piešťanských Čajok je z pohľadu motivácie, programu zápasov a počtu súťaží najväčšia výzva. Na domácej scéne majú pred sebou obhajobu majstrovského titulu v Niké extralige žien a Slovenského pohára. V Európskom pohári (Eurocup) a na Federálnom pohári by radi vylepšili umiestnenie z predchádzajúcej sezóny, navyše k tomu budú súčasťou Alpsko-jadranského pohára.

V príprave si Čajky zahrali s tými najlepšími družstvami z okolitého regiónu, po úvodnej sérii neúspechov sa v poslednom týždni naladili na víťaznú vlnu. Najskôr v jedinej domácej previerke uspeli proti Ostrave (71:52) a na úplný záver získali cenný skalp aktuálneho majstra Maďarska, Šopronu (66:62 po predĺžení). Celkovo však boli stretnutia s Polkovicami a Žabinami Brno výborným testom po letných hráčskych výmenách.

„Myslím si, že príprava bola dobrá. Splnili sme to, čo sme chceli. Odohrali sme kvalitné zápasy, možno nie s pozitívnou bilanciou, ale v tejto časti to nie je až tak dôležité. Hrali sme proti výborným tímom a som toho názoru, že sme ukázali aj nejaký potenciál. Na záver nám veľmi vhod prišlo víťazstvo proti Šopronu. Výhry sme potrebovali, na babách bolo vidieť, že to ide, ale potrebovali sme to niekde prelomiť. Boli aj dobre načasované, tento víkend už totiž začíname naostro,“ zhodnotil prípravu tréner Piešťan Peter Jankovič.

Pre klub z kúpeľného mesta tak začína sezóna 2023/2024 už počas najbližšieho víkendu, v Diplomat aréne odštartuje historicky prvý ročník ženskej edície Alpsko-jadranského pohára. Vo svojej skupine má slovenský zástupca ešte slovinský ŽKK Triglav, chorvátsku KK Trešnjevka Záhreb a rakúsky St. Pölten. Piešťany môžu v tomto smere nadviazať na úspechy slovenských mužských tímov, Alpsko-jadranský pohár dokázalo vyhrať Komárno a Levice.

„Chcem čo najviac pomôcť tímu, v každom zápase budeme bojovať od začiatku do konca. Samozrejme, chceme vyhrávať. V každom stretnutí by som chcela cítiť chuť a energiu po víťazstve. Máme pred sebou dosť zápasov, hráme Eurocup a aj Alpsko-jadranský pohár. To mám rada, keď je o čo hrať a sezóna je zaujímavejšia. Som zástancom toho, keď sa okrem domácej ligy hrá aj zahraničná konfrontácia, pretože každá krajina má iný štýl. Práve tieto zápasy nás vedia viac preveriť a vieme si viac vecí vyskúšať,“ uviedla pivotka Anna Jurčenková.

Na domácej scéne bude prirodzenou ambíciou obhájiť double, po sezóne bez jedinej prehry, to bude pre Piešťany náročná výzva. Na tróne by ich rada vystriedala najmä ambiciózna Slávia Banská Bystrica, finálový súper Čajok v Niké EXZ a Slovenskom pohári. Okrem toho treba počítať aj s Ružomberkom. Celkovo je tak pred tímom trénera Petra Jankoviča až päť možností, ako si na krk zavesiť medailu alebo zdvihnúť nad hlavu trofej pre víťaza. „Čo sa týka slovenskej ligy, tak ambíciou je obhájiť titul. Bolo by scestné, keby sme povedali, že nie. Určite si chceme udržať Slovenský pohár. Čo sa týka medzinárodných súťaží, tak urobiť čo najlepšie výsledky a pokúsiť sa všade byť čo najvyššie a najlepšie, vyjadril sa kouč Čajok.

Cieľom v Eurocupe bude opäť prejsť skupinovou fázou, na jeseň vyzvú španielsku Spar Girona, z minulého roka známy poľský Gorzów a kvarteto dopĺňa luxemburský Dudelange. „Chceme zahrať naše maximum, čo vieme a odovzdať na ihrisku srdce. Verím, že s tým prídu aj úspechy. Je to síce také klišé, ale ono to tak funguje, že keď je dobrý pocit zo zápasu, tak aj víťazstvá sa priblížia a stretnutia sú krajšie. Je to ťažká súťaž, tam už niet ľahkých súperov a tak treba dať do toho všetko. Verím, že budeme bojovať a víťazstva prídu,“ dodala na záver Jurčenková.

Káder Piešťanských Čajok na sezónu 2023/2024:

rozohrávačky: Terézia Kraislová, Radka Stašová, Andželika Mitrasinovičová, Evita Herminjardová, Diana Uhlíková

krídelníčky: Ke’Shunan Jamesová, Tereza Vandlíková, Alexandra Chovaníková, Sára Majerová

pivotky: Anna Jurčenková, Alica Moravčíková, Ana Mandičová, Nataša Taušová

realizačný tím: Peter Jankovič – hlavný tréner, Ondrej Haviar – asistent trénera, Erika Šerfőzőová – masérka, Miroslav Kotula, Tomáš Sobota – lekári, Tomáš Horký – športový manažér, Bronislava Borovičková – generálna manažérka, Miroslav Nerád – predseda správnej rady klubu

Foto: Lukáš Droppan

  • Facebook