Úspešná premiéra v Alpsko-jadranskom pohári

sep 23, 2023 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky zvládli vstup do domáceho turnaja Alpsko-jadranského pohára, chorvátsku KK Trešnjevku zdolali jednoznačne 97:55. V nedeľu o 16.00 h si v rámci A-skupiny ešte zmerajú sily s rakúskym St. Pöltenom.

Začiatok domáceho zápasu Piešťanských Čajok bol jasne v ich réžii, na tabuli svietil stav 13:0 v 4. minúte a až vtedy dovolili Trešnejvke skórovať. Veľmi rýchlo sa chytila dvojica Mandičová a Jamesová, s ľahkosťou v útoku dopomohli k vysokému vedeniu už po prvej štvrtine 28:11. Herná kvalita na strane majstra Slovenska bola evidentné, postupne sa mohli výraznejšie zapojiť aj hráčky z lavičky a aj naďalej sa navyšoval náskok. Občasne Trešnjevka sa prihlásila k slovu, ale inak si išli Piešťany za úspešným vstupom v Alpsko-jadranskom pohári. Prvý polčas vyhrali 52:25.

Do tretej štvrtiny vstúpili Čajky 5 bodmi v rade a vedenie dostali cez 30-bodovú hranicu. Tempo mierne opadlo, čo umožnilo Trešnjevke skórovať a znížiť rozdiel. Domáci tím to ale mal jednoznačne vo svojich rukách, dokazovalo to aj skóre po 30 minútach – 78:37. Bojovnosť a intenzita sa opäť zvýšila, hráčky z rotácie mohli už na začiatku sezóny zbierať cenné medzinárodné skúsenosti. Stobodovú hranicu sa nepodarilo prekonať, ale Piešťany odštartovali túto súťaž jednoznačným víťazstvom.

Alpsko-jadranský pohár – A-skupina:

Piešťanské Čajky – KK Trešnjevka 2009 97:55 (28:11, 24:14, 26:12, 19:18)

Čajky: Jamesová a Mandičová po 18, Stašová 10, Herminjardová 9, Jurčenková 4 (Mitrasinovičová 18, Kraislová 12, Moravčíková 3, Chovaníková a Taušová po 2, Vandlíková 1, Uhlíková 0)

Trešnjevka: Čuričová 9, Biličová 8, Rodeková 5, Pavičičová 1, Maričevičová 0 (Kokoličová 17, Arnautovičová 5, Valčičová a Zlatopeková po 4, Čuklinová 2, Brtanová a Jakšičová 0)

TH: 21/17 – 14/9, Fauly: 14 – 20, Trojky: 10 – 6, Rozhodovali: Margala, Donovalová, Kubík, 200 divákov

Povedali po zápase:

Peter Jankovič, tréner Čajok: „Ja som spokojný s prístupom, ako sme pristúpili k zápasu od začiatku. Nevedeli sme, o aký tím ide, čo dokáže. Musím pochváliť Záhreb, hral veľmi sympaticky na to, že je to tak mladý tím, budúcnosť majú pred sebou. Ja som rád za môj tím, všetky hráčky si zahrali a minutáž bola rozložená tak, ako mala byť. Spokojnosť s prvým zápasom.“

Terézia Kraislová, hráčka Čajok: „Bola to prvá tzv. skúška naostro a prvý zápas v Alpsko-jadranskom pohári. O súperovi sme nemali mnoho informácií, takže sme sa to snažili nepodceniť od prvej minúty. Nastúpili sme s dobrou energiou, ktorá sa niesla počas celého zápasu. Boli tam miestami výpadky, kedy sme stratili koncentráciu a mali sme menej z hry, ale výsledok hovorí za všetko.“

Program úvodného turnaja A-skupiny Alpsko-jadranského pohára (Diplomat aréna, Piešťany):