Úspešný duel na palubovke UMB Banská Bystrica

okt 14, 2023 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky si na svoje konto pripísali ďalšie víťazstvo v Niké Extralige žien, keď bez väčších problémov uspeli na palubovke BK ŠK UMB Banská Bystrica. Najbližšie ich čaká vystúpenie v Eurocupe, konkrétne proti luxemubrského T71 Dudelange.

Piešťanom ešte stále v Banskej Bystrici chýbala Mandičová, ale ani to nezabránilo tomu, aby otvorili duel 9:0. Silu mali najmä pod košom, ale potom sa trochu ofenzívne zasekli. Domáce basketbalistky toho našťastie nevyužili, dianie mali Čajky pod kontrolou. Prvú štvrtinu vyhrali 21:10. V druhej časti zapol majster na vyšší rýchlostný stupeň a hneď sa to ukázalo aj na skóre. Hlavne trio Jamesová, Jurčenková a Taušová sa staralo o útočnú produkciu a k tomu sa pridala aj dobrá defenzívna činnosť. Túto časť vyhrali Piešťany 29:4 a celkovo prvý polčas 50:14.

Po prestávke sa opäť trochu prihlásili o slovo aj „sovičky“, ale ani menej úspešný strelecký večer Čajok nezabránil tomu, aby bodový rozdiel naďalej navyšovali. Opätovne im pomohla ďalšia 14-bodová šnúra, ktorou ešte v tretej štvrtine dostali svoj náskok cez 50-bodovú hranicu. Napokon išli Piešťany do záverečných 10 minút za stavu 77:27. V štvrtej štvrtine už majster šetril sily na Eurocup, priestor dostali hráčky z lavičky. Do streleckej listiny sa napokon postupne zapísali takmer všetky hráčky, Čajky vyhrali nad „sovičkami“ 84:35.

Niké EXZ – 4. kolo

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 34:85 (10:21, 4:29, 13:27, 7:8)

Banská Bystrica: Krajčírová 18, Háberová 10, Luptáková, Mrváňová a Turčanová 0 (Slavíková 6, Heliová, Poliaková, Villányiová a Vyšná 0)

Čajky: Jamesová 17, Jurčenková 13, Taušová 11, Stašová 6, Mitrasinovičová 2 (Herminjardová 10, Chovaníková 8, Vandlíková 7, Moravčíková 6, Kraislová 3, Uhlíková 2, Majerová 0)

TH: 14/8 – 22/15, Fauly: 17 – 19, Trojky: 4 – 4, Rozhodovali: Donovalová, Kubík, Valachovič