S uzdravenou Mandičovou zvíťazili Piešťany v Šamoríne

nov 18, 2023 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky sa po prestávke vrátili do úspešných koľají, v Niké extralige žien a v generálke na Eurocup, zvíťazili na palubovke Šamorína.

Dôležitou správou pred úvodným rozskokom bol fakt, že sa do zostavy konečne vrátila Ana Mandičová a hneď sa postarala o prvé štyri piešťanské body. Po krátkej technickej poruche sa Čajky v prvej štvrtine pomalšie rozbiehali, čo Šamorín využil k držaniu tesného vedenia. Tento scenár sa však nepozdával Jamesovej, ktorá výraznou mierou naštartovala tím k 12-bodovej šnúre a vedeniu 16:9 po prvej časti. Ešte lepšia vyzerala prvá polovica druhej 10-minútovky, spolu s Jurčenkovou úradovali pod košom a výsledkom bol úsek 16:1 v podaní Čajok. Piešťany to v tejto fáze zobrali pevne do svojich rúk, ofenzívne sa podarilo skórovať takmer každej hráčke, ktorá zasiahla do zápasu a súpera nepúšťali takmer k žiadnym bodom. Hneď sa to ukázalo aj na polčasovom skóre – 45:15.

Na začiatku druhého polčasu opadlo ofenzívne tempo, najmä na strane majstra. Šamorín sa však nenadýchol k žiadnemu dlhodobejšiemu náporu, svoj náskok a hlavne minutáž opôr si hostia z kúpeľného mesta strážili. Do štvrtej štvrtiny išli za stavu 64:27. Záverečné minúty zápasu sa už niesli v pokojnejšom duchu, Piešťany napokon odchádzali z Šamorína s hladkou výhrou.

Niké EXZ – 8. kolo

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 37:86 (9:16, 6:29, 12:19, 10:22)

Šamorín: Marcová 12, Lüttmerdingová 10, Slama 5, Vargová 4, Takács 0 (Šipková 4, Soóky 2, Fenesová, Puzderová, Sobôtková a Vondrysková 0)

Čajky: Jamesová 15, Mandičová 12, Herminjardová a Mitrasinovičová po 10, Jurčenková 9 (Moravčíková 15, Dinga-Mbomiová 7, Majerová 4, Chovaníková a Vandlíková po 2)

TH: 13/10 – 27/19, Fauly: 23 – 18, Trojky: 5 – 5, Rozhodovali: Turčin, Kubík, Višniarová