Prehra v Girone znamená pre Piešťany koniec v Eurocupe

nov 29, 2023 | SPRAVY | 0 comments

Basketbalistky Piešťanských Čajok prehrali vo svojom poslednom zápase B-skupiny Európskeho pohára (Eurocup) na palubovke Spar Girona 45:73. V tabuľke obsadili tretiu priečku s bilanciou dvoch výhier a štyroch prehier, ale vzhľadom na celkové skóre sa im z tejto pozície nepodarí postúpiť do play off.

Na prvé body Girony v zápase Piešťany ešte odpovedali, ale ďalšie minúty prvej štvrtiny boli hlavne o španielskom tíme. Ich podkošová prevaha rezultovala v 12-bodovú šnúru, Čajky sa naproti tomu ťažko presadzovali do ich obrany a navyše im ani nepadalo podľa predstáv. Spolu s kombináciou väčšieho množstva chýb z toho bol nepriaznivý stav po prvej časti – 10:22. V rovnakom duchu to pokračovalo aj v druhej 10-minútovke, tvrdá obrana a vysoká strelecká úspešnosť Girony bola pre Piešťany veľkým problémom. Slovenskému majstrovi chýbala dlhšia sekvencia, v ktorej by sa jej darilo. Aj z tohto dôvodu prehrával po prvom polčase 21:42.

Druhý polčas nepriniesol v jeho úvode žiadne strelecké body. Zverenkyne trénera Petra Jankoviča potrebovali čo najrýchlejšie a najvýraznejšie znižovať vysoké manko, aby zostali v hre o prípadný postup do play off. Táto taktika sa im darila čiastočne napĺňať, keď zlepšili streľbu a svoju hru. Pred poslednou periódou bol z piešťanského pohľadu stav 35:55. V štvrtej štvrtine už bol pre Čajky dôležitý každý útok a strela, ale skóre sa nevyvíjalo podľa ich predstáv. Girona hrala naplno do poslednej minúty, čo pre Piešťany znamenalo stratu aj teoretických nádejí na zopakovanie účasti v play off.

Eurocup  – B-skupina:

Spar Girona – Piešťanské Čajky 73:45 (22:10, 20:11, 13:14, 18:10)

Najviac bodov Girony: Bertschová 12, Ygueravide 11, Tolová 10

Čajky: Mitrasinovičová 15, Jamesová 12, Jurčenková a Taušová po 4, Herminjardová 3 (Mandičová 4, Dinga-Mbomiová 3, Moravčíková 0)

TH: 15/13 – 10/5, fauly: 13 – 20, Trojky: 8 – 4, Rozhodovali: Ortis (Fr.), Marques da Silvová, Pessová (obaja Portug.)

Povedal po zápase:

Peter Jankovič, tréner Piešťan: „Dostali sme basketbalovú lekciu. Myslím si, že zápas sme nezvládli hneď v úvode v hlavách, pretože sme vedeli o čo hráme a potom už aj na palubovke. Veľmi ťažko sa nám presadzovalo. Dostať 73 bodov v Girone zase nie je podľa mňa nejaký veľký problém, ale dať 45 bodov je už problém. Proti takémuto tímu, ako je Girona, sa nedá hrať len z vnútra, tam potrebujeme trafiť aj niečo z vonku. S takýmto percentom streľby, aké sme mali, sa zápasy nevyhrávajú a domáci zaslúžene vyhrali, bez debát. Mrzí ma to.“

Foto: Ladislav Duračka