Čajky zostávajú po výhre nad Triglavom lídrom A-skupiny Alpsko-jadranského pohára

dec 2, 2023 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky zvládli zápas o prvé miesto v A-skupine Alpsko-jadranského pohára, do turnaja v St. Pöltene vstúpili výhrou 74:66 nad Triglavom. V nedeľu o 13.30 h nastúpia proti Trešnjevke o zabezpečenie postupu na Final Four.

Úspešné trojky na oboch stranách odštartovali druhý turnaj Alpsko-jadranského pohára v St. Pöltene. Piešťany k tomu pristúpili s plnou vážnosťou, veď išlo o prvé miesto v A-skupine. Šnúrou 11 bodov za sebou sa rýchlo od Triglavu odtrhli, základom bola kolektívna a rýchla hra, ktorá v polovici prvej štvrtiny priniesla stav 15:5. Dobrou správou bol návrat Radky Stašovej do zostavy, hneď jej prvý pokus bol úspešný. Súper zo Slovinska trpezlivo vyčkával na drobné chvíľky nekoncentrácie, Čajky ale vyhrali prvú 10-minútovku 19:13. V druhej časti to boli na palubovke dve scenáre, buď sa Triglav približoval, alebo sa Piešťanom dalo navyšovať náskok. Druhá možnosť ukázala kvalitatívny rozdiel medzi tímami, vydarená koncovka priniesla stav 45:27 po dvoch štvrtinách.

Po prestávke to vyzeralo diametrálne odlišne, pribudli emócie, časté prerušenia hry a hlavne Piešťany prenechali iniciatívu nad zápasom súperovi. Zrazu prichádzali o svoj náskok, najmä keď od Triglavu inkasovali 12-bodovú šnúru. V jednej chvíli to bolo o jednom útoku, ale Čajky našťastie nedopustili obrat a do záverečnej časti išli za priaznivého stavu – 57:53. Triglav ešte hrozil v štvrtej štvrtine, no Piešťany sa v správnej chvíli herne a mentálne skonsolidovali, a tak nepripustili žiadny dramatický scenár v závere. Zvládnutým duelom o prvé miesto v skupine nechali zverenkyne trénera Petra Jankoviča zabudnúť na nedávnu prehru v Eurocupe.

Alpsko-jadranský pohár – A-skupina:

Piešťanské Čajky – ŽKK Triglav 74:66 (19:11, 26:16, 12:26, 17:13)

Čajky: Jamesová 18, Jurčenková 16, Mitrasinovičová 10, Herminjardová a Taušová po 2 (Mandičová 9, Stašová 7, Dinga-Mbomiová 6, Moravčíková 4, Vandlíková 0)

Najviac bodov – Triglav: Vrečerová 21, Dragarová 14, Bubničová 10

TH: 32/24 – 19/12, Fauly: 20 – 23, Trojky: 4 – 10

Povedal po zápase:

Peter Jankovič, tréner Piešťan: “Dá sa povedať, že z našej strany dobrý vstup do zápasu. Rýchlo sme sa dostali do vedenia, potom sme trochu zastagnovali, ale myslím si, že v druhej štvrtine sa opäť rozbehli a do polčasu to natiahli na 18 bodov. Žiaľ, tretia štvrtina vôbec nevyšla z pohľadu obrany, ani útoku. Urobili sme veľa individuálnych chýb, za celý zápas sme dostali 10 trojok, čo je dosť veľa. Ťažko sa mi hodnotí druhý polčas, celé to bolo také nervózne z našej strany. Myslím si, že potom nejakou skúsenosťou sme to ustáli a zápas sme doviedli do víťazného konca. Z tohto stretnutia môžeme byť radi len za to, že sme ho vyhrali, ale výkon nebol úplne to, čo sme chceli. Máme za sebou ťažký týždeň, musíme sa dívať už len dopredu. Dúfam, že sa nám v nedeľu podarí potvrdiť postup do Final Four.”

Zostávajúci program Piešťanských Čajok na turnaji Alpsko-jadranského pohára v St. Pöltene:

nedeľa 3. decembra o 13.30 h: KK Trešnjevka 2009 – Piešťanské Čajky