Špeciálny mikulášsky zápas v Trenčíne

dec 5, 2023 | SPRAVY | 0 comments

Návrat do ligového zápolenia bude v znamení mikulášskej nálady, v neobvyklom čase – o 10.00 h, sa predstavia Piešťanské Čajky v stredu na palubovke BK AS Trenčín.

“Neštandardne skorší čas stretnutia vzišiel na základe vzájomnej dohody s predstaviteľmi AS Trenčín. Keďže sme hľadali termín dohrávky, napadlo nás to spojiť to s Mikulášom, čo sa pozdávalo aj domácim činovníkom, a v rámci spropagovania basketbalu v Trenčíne a okolí sa im podarilo na tento deň pozvať na zápas žiakov z miestnych škôl,” ozrejmil športový manažér Piešťanských Čajok Tomáš Horký.

Pri tejto príležitosti má takisto partnerská škola BK AS Trenčín – Stredná športová škola na pláne Deň otvorených dverí. Okrem atraktívneho duelu s úradujúcim majstrom, sa po stretnutí uskutoční autogramiáda oboch tímov.

Čajky nateraz ukončili zápasy v pohárovej Európe, počas predchádzajúceho týždňa zaznamenali prehru v Eurocupe proti Girone (45:73), ale hneď na to si napravili chuť v Alpsko-jadranskom pohári, keď zdolali Triglav (74:66) a Trešnjevku (98:67). Týmito dvoma výhrami si zabezpečili z A-skupiny postup medzi najlepšie kvarteto súťaže.

„Do stredajšieho zápasu musíme vstúpiť plne koncentrované a disciplinované. Za žiadnych okolností nemôžeme súpera podceniť. Musíme sa držať našich pravidiel a dodržiavať to, čo nám tréner povie. Na zápas sa už veľmi teším a verím, že sa nám podarí zopakovať taký výkon, ako v prvom stretnutí,“ vyjadrila sa Sára Majerová.

Piešťany sa osamostatnili na čele Niké EXZ a už majú vo vrecku aj účasť na Federálnom pohári, ktorý sa uskutoční na konci januára. Jediná ligová prehra sa datuje do obdobia spred dvoch mesiacov, aktuálne tak ťahajú 7-zápasovú sériu výhier. Trenčín v prvom súboji zdolali 126:23.

“Čaká nás zaujímavý duel, v netradičnom doobednom čase, v ktorom nepôjde ani tak o výsledok, ale o dobrú vec a propagáciu basketbalu. Podľa informácií má prísť na zápas viac ako 500 detí. Veríme, že našou hrou vyčarujeme všetkým úsmev na tvári,” uviedol asistent trénera Ondrej Haviar.

Trenčín si prechádza náročnou cestou nováčika, čo dokumentujú viaceré vysoké prehry, ale pocit víťazstva už zažili. Domáci triumf nad UMB Banská Bystrica (53:41) znamená, že v tabuľke sú na 7. mieste. Z pohľadu štatistík je to hlavne o Ive Mihaljevičovej, skúsenej Márii Felixovej a Marianne Bučkovej.

Špeciálny mikulášsky duel medzi BK AS Trenčín a Piešťanskými Čajkami sa uskutoční v stredu 6. decembra o 10.00 h.

Foto: Ladislav Duračka