Do nadstavbovej časti na víťaznej vlne

jan 13, 2024 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky sa rozlúčili so základnou časťou Niké Extraligy žien víťazne, svoju úspešnú sériu natiahli na palubovke CBK Košice.

Záverečný zápas základnej časti začali oba tímy nesmierne vyrovnanou hrou, dlhé minúty sa ani jedno družstvo nevedelo odtrhnúť na rozdiel viac ako jedného útoku. Domáce CBK sa úradujúceho šampióna rozhodne nezľaklo, 8-bodovou šnúrou sa dostalo do vedenia. Čajky odpovedali takmer rovnakou mincou, preto prvá štvrtina skončila nerozhodným stavom – 21:21. Do druhej časti už Piešťany nastúpili oveľa koncentrovanejšie, hlavne v defenzívnej činnosti a vyrovnaný scenár sa už nekonal. Svoje bodové momenty si vybrala v podstate každá hráčka a náskok sa vyšplhal do dvojcifernej hodnoty. Priaznivý polčasový stav – 46:32, priniesol upokojenie v piešťanských radoch.

Po prestávke sa darilo na vydarenú hernú pasáž nadviazať a kontrolovať to, s čím prišiel súper. Tréner Peter Jankovič tak mohol bez problémov rotovať 10 hráčok, keďže vedenie priebežne rástlo. Do poslednej 10-minútovky sa išlo za stavu 65:46. V záverečnej časti opäť skvalitnili Čajky defenzívu, k tomu sa im darilo aj na druhej strane palubovky. Po pomalšom rozbehu zvládol šampión záverečný zápas základnej časti, v Košiciach zaznamenal 12. ligové víťazstvo za sebou a do nadstavby ide z prvého miesta.

Niké EXZ – 14. kolo základnej časti:

CBK Košice – Piešťanské Čajky 62:89 (21:21, 11:25, 14:19, 16:24)

Najviac bodov – Košice: Kašperánová 20, Mončeková 12, Ritochová 11

Čajky: Stašová 19, Jurčenková 14, Herminjardová 9, Taušová 7, Vandlíková 0 (Moravčíková 15, Chovaníková 8, Kraislová 7, Mandičová 5, Majerová 3, Dinga-Mbomiová 2, Uhlíková 0)

TH: 23/14 – 7/4, Fauly: 11 – 18, Trojky: 6 – 9, Rozhodovali: Cibulka, Gacík, Čurilla