Prvá výraznejšia ligová prehra Piešťan po 6 rokoch, Jankovič: Musíme sa pozbierať

feb 29, 2024 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky sa dostali v tomto ročníku do novej situácie, prvýkrát prehrali dve stretnutia za sebou a po veľmi dlhom období zaznamenali na ligovej scéne výraznejšiu prehru. Po zápase v Banskej Bystrici dostal priestor na hodnotenie tréner Peter Jankovič.

Výkričník v podobe prehry v Alpsko-jadranskom pohári na palubovke slovinského Triglavu, mal naštartovať hráčky na ceste späť k výkonom, ktoré ich zdobili po väčšinu sezóny. Pred televíznymi kamerami to však nedopadlo vôbec tak, ako si fanúšikovia Piešťan želali. „Zjavne asi nič. Vyzerá, že sme neurobili nič, žiaľ. Rozoberali sme zápas s Triglavom, ukázali sme si chyby a aj baby videli, že je to horšie ako zlé. Bohužiaľ, opäť to zostalo len u nás v kancelárii. Aby som im nekrivdil, prvý polčas nebol až nejaký veľký prúser, ale druhý polčas sme zostali v šatni. To je presne tak isto, ako keď na Alpsko-jadranskom pohári mi niekto počas noci vymenil tím, keď porovnám tie dva zápasy na turnaji. Musíme s tým robiť a hlavne my sa musíme sami pozbierať, aby sme vyzerali trochu inak,“ hodnotil tréner Čajok prípravu na duel s Banskou Bystricou.

Piešťany po viac ako šiestich rokoch zaznamenali na ligovej scéne výraznejšiu prehru, tá posledná sa datuje k 3. februáru 2018, keď neuspeli proti Good Angels Košice (43:77). Pre všetkých je to teda nová situácia, s ktorou sa v kombinácii s nedávnymi výsledkami musia čo najskôr vyrovnať. „Je pravda, že my sa celkovo ťažko vyrovnávame s prehrou, či o bod, 30 alebo 100, lebo na to nie sme hlavne na domácej scéne zvyknutí. Všetci sa čudujú, že prehrávame, ale my nie sme kapela, aby sme stále vyhrávali. Aj my máme nárok na to, aby sme si vybrali nejaké hluché obdobie. Žiaľ, prišlo to teraz, trochu nešťastne, lebo play off sa blíži. Namiesto toho, aby sme regenerovali, tak sa nám program stále iba zhusťuje. Nik sa nedíva na to, či máme nejaké problémy alebo nie, každý sa to snaží využiť. Niekoľkokrát som to povedal, každý po nás poľuje a chce náš skalp. Momentálne si idú tímy tvrdo za tým, pretože vidia, že máme nejaký vnútorný problém. Musíme s tým nejako bojovať,“ povedal otvorene Jankovič.

Už v sobotu majú pred sebou ďalší duel Niké EXZ, v Diplomat aréne privítajú hráčky ŠBK Šamorín a potom je na programe vyvrcholenie Alpsko-jadranského pohára v domácom prostredí. „Vo štvrtok sme si dali voľno, musíme si trochu oddýchnuť, pretože je toho fakt veľa. Keby hráme normálne a vyhrávame, tak si myslím, že regenerácia by bola úplne iná. Pokiaľ nebudeme pracovať, tak to bude iba horšie a stále sa budeme ubíjať v tom, že prehrávame. Nie je to hanba prehrať, je to šport, ale akým rozdielom. Mrzí ma hlavne druhý polčas v tomto zápase, prvý ešte zniesol ako-také kritériá,“ uzatvoril kouč Piešťan pozápasové hodnotenie stretnutia so Sláviou.

Foto: Lukáš Droppan