Čajky získali do svojej moci novú víťaznú trofej, Jurčenková: Vždy je motivácia veľká

mar 11, 2024 | SPRAVY | 0 comments

Pred slušne zaplnenou Diplomat arénou vyvrcholil v Piešťanoch prvý ročník ženskej edície Alpsko-jadranského pohára. V čisto slovenskom finále sa stretli dvaja hlavní ašpiranti na zlato, Slávia Banská Bystrica a domáce Čajky. Piešťany napokon dokráčali k trofeji a víťazným oslavám celkom suverénnym krokom, o čom svedčí aj konečný výsledok – 76:48.

Duel medzi aktuálnym majstrom a vicemajstrom Slovenska patril hlavne hráčkam z kúpeľného mesta. Až na krátky moment v úvode, to bolo v ich podaní v podstate víťazstvo systémom štart-cieľ. „Ja si myslím, že z našej strany veľmi dobrá práca v obrane. Treba však uznať, že Banskej Bystrici sa v sobotu zranila dôležitá hráčka, rozohrávačka Božica Mujovičová a bolo jej absenciu cítiť. Na to sa ale nehrá, nik sa nebude pýtať, ale my sme aj tak odviedli veľmi dobrú robotu v defenzíve. Potom prišiel aj útok. Na začiatku druhého polčasu sme sa trochu zasekli, začali sme veľmi pomaly, ale postupom času sme sa rozbehli a už to išlo. Som rád, že v podstate každá jedna hráčka, ktorá bola na lavičke, tak zasiahla do stretnutia a mohli sme si to víťazstvo užiť,“ zhodnotil duel tréner Piešťan Peter Jankovič.

Súboje medzi jeho tímom a Sláviou patria k tomu najlepšiemu, čo v poslednom období ponúka ženský basketbal. Na januárovom Federálnom pohári v Piešťanoch v semifinále triumfovali Čajky, Banská Bystrica si vychutnala nedávno zisk Slovenského pohára, takže o motiváciu bolo na oboch stranách postarané. „Túto sezónu to vyzerá, že hráme len so Sláviou. Stále sú to však iné zápasy, ale vždy je motivácia veľká. Sme športovci, chceme víťaziť. Slovenský pohár nás veľmi mrzel, preto sa teším, že sme tento pohár vyhrali my. Túto ligu som ešte nevyhrala, takže sa teším. Takže mám ďalšiu do zbierky,“ vravela spokojne domáca pivotka Anna Jurčenková.

  • Facebook

So spoluhráčkami mali za sebou nie práve ideálne výsledkové obdobie, ale všetko si vynahradili úspechom na Final Four Alpsko-jadranského pohára. „Takto chceme stále hrať, zodpovedne v obrane a hrať rýchlo dopredu. To sa nám darilo hlavne v prvom polčase. Stále je to o defenzíve, to je alfa a omega. Dovolili sme súperovi dať len 48 bodov, čo je fantastické číslo. Z toho sa teším. Musíme ale ďalej pracovať. Určite to nebude jednoduché, ešte nepovedala Banská Bystrica posledné slovo. Netreba si myslieť, že to pôjde samé. Keď budeme veľmi zodpovedne pracovať a drieť do konca sezóny, tak pevne verím, že najväčší úspech, ktorý sa očakáva, tak ešte príde,“ vyhlásil Jankovič.

Samotní aktéri finálového duelu si veľmi pochvaľovali atmosféru, v ktorej vyvrcholil prvý ročník ženského Alpsko-jadranského pohára. Do histórie sa zapísal klub z kúpeľného mesta, ktorý rozšíril svoju zbierku úspechov o novú víťaznú trofej. „Výborná atmosféra, ako stále na takýchto stretnutiach. Diváci nám pomohli hlavne vtedy, keď sme sa trochu zasekli, keď nás hnali dopredu. Teším sa, že sme sa im mohli poďakovať víťazstvom a celkovým triumfom v Alpsko-jadranskom pohári. Pevne verím, že nám toto pomôže a nakopne nás to. Ako nás položil dole Slovenský pohár, tak Alpsko-jadranský pohár by nás mohol naštartovať. Ešte je pred nami ťažký program, pred nami sú dva ťažké zápasy a stále bojujeme o pozíciu pred play off. Môžeme sa tešiť, ale v pondelok je už nový deň a nik sa už nebude pýtať, ako to dopadlo. Treba sa tak sústrediť ďalej na našu prácu,“ dodal na záver v hodnotení kouč Čajok.

Foto: Lukáš Droppan