Mitrasinović hlási pred semifinále pripravenosť, podľa Stašovej treba pokračovať v poctivej práci

apr 2, 2024 | SPRAVY | 0 comments

Streda 3. apríla je tým dňom, kedy sa pre Piešťanské Čajky odštartuje semifinálová séria s ŠBK Šamorín. Ešte pred úvodným duelom sme sa rozprávali s Andželikou Mitrasinović a Radkou Stašovou.

Víťaz základnej časti si zabezpečil skorým koncom štvrťfinále dlhšiu prestávku od zápasov. Tá sa teraz končí návratom do Diplomat arény, kde sa už o pár hodín rozbehne súboj o miesto vo finále. „Mali sme viac času na trénovanie, mohli sme sa venovať opäť základným veciam a trochu aj v tréningoch pritvrdiť. Samozrejme, aj sme si oddýchli,“ prezradila Stašová ako využili takmer dvojtýždňové čakanie na zápas.

So Šamorínom neprehrali Piešťany už niekoľko rokov, ale postupom do semifinále ŠBK ukázalo, že nie je v Niké EXZ len do počtu. „Vždy sme pripravení na ďalšiu výzvu. Nášho najbližšieho súpera poznáme, odohrali sme s ním mnoho zápasov. Musíme sa tak koncentrovať len na našu hru a pravidlá, hrať najlepšie ako vieme a postúpiť do finále,“ vyhlásila Mitrasinović.

  • Facebook

Najbližší súper Čajok nie je v pozícii papierového favorita, čo mu významne uvoľňuje ruky. Úradujúci šampión však neplánuje pustiť domácu pevnosť, v ktorej dokázali v aktuálnom ročníku uspieť len kluby zo zahraničia. „Šamorín sa snaží hrať organizovaný basketbal a hlavne v domácom prostredí dokážu byť nepríjemní a potrápiť každého súpera. Majú mladý tím, ktorý sa opiera o zopár skúsenejších hráčok. My musíme pokračovať v tom, čo robíme, najmä v posledných pár týždňoch. Vytvárať tlak v obrane, hrať agresívne a rýchlo dopredu,“ povedala Stašová recept na semifinálový úspech.

Po zvládnutí prvej prekážky na ceste za majstrovským hetrikom je pred Čajkami ďalšia a dúfame, že spoločne s vašou podporou, fanúšikov, sa ju podarí zvládnuť! Vstupné na domáce zápasy semifinále play off je 6 €. Pokladňa Diplomat arény sa otvára tradične 60 minút pred úvodným rozskokom, duel Piešťan so Šamorínom je na programe v stredu 3. apríla o 18.00 h

Program semifinále play off:

  • streda 3. apríla o 18.00 h: Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín
  • sobota 6. apríla o 18.00 h: ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky
  • streda 10. apríla o 18.00 h: Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín
  • (prípadný 4. zápas) sobota 13. apríla o 18.00 h: ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky
  • (prípadný 5. zápas) streda 17. apríla o 18.00 h: Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín

Termíny play off Niké EXZ 2023/2024:

  • finále: 20., 24., 27. apríla 2024 (1. a 4. mája, prípadný 4. a 5. zápas)
  • o 3. miesto: 20. a 24. apríla 2024 (27. apríla, prípadný 3. zápas)

Foto: Lukáš Droppan